Pomoc prawna dla cudzoziemców

Pomoc prawna dla cudzoziemców to szeroki zakres usług realizowanych przez nas na rzecz osób, które czasowo lub na stałe przeprowadzają się do Polski (np. przyjazd związany z oddelegowaniem do pracy za granicą, emigracja ekonomiczna, uchodźstwo w związku z sytuacją polityczną w kraju pochodzenia). Znamy prawo imigracyjne oraz z przyjemnością pomożemy w dopięciu wszelkich formalności.

W Kancelarii Adwokackiej Adwokat Magdaleny Kordas świadczymy usługi prawne nie tylko w języku polskim, ale również angielskim, co z kolei umożliwia nam zajęcie się sprawami cudzoziemców. Przebywanie w obcym kraju, szczególnie na początku, może być stresujące, a nowa rzeczywistość wiąże się z wieloma wyzwaniami. W naszej kancelarii, znajdującej się w Krakowie, pomyśleliśmy o pomocy w załatwieniu różnego rodzaju spraw cudzoziemców, w tym wymaganych dokumentów, takich jak: karta rezydenta długoterminowego lub karta stałego pobytu.

Pomagamy obcokrajowcom w legalizacji ich pobytu w Polsce, np. uzyskiwaniu karty czasowego pobytu, pozwolenia na pracę czy zakładaniu działalności gospodarczej. Doradzamy im w kwestiach prawnych i zapewniamy bieżącą obsługę. Są to m.in. formalności związane z życiem oraz pracą w Polsce, zakupem czy wynajmem nieruchomości, a także z uzyskaniem lub wymianą prawa jazdy.